Популярне

Останні публікації

Вхід на сайт

Логин
Пароль
 
Реєстрація на сайті!
Забули пароль?

Фінансування організацій

Як YMCA та ЄВС-волонтери працювали у Румунії


558619-101520925245366-8409386-n.jpgЯ працюю волонтером у Румунії (м. Бая Маре), за програмою «Молодь в дії», Європейська Волонтерська Служба під егідою Європейської Комісії (Youth in Action, European Voluntary Service, EVS – детальнішу інформацію дивитись тут) на протязі 2011-2012 року. EVS – це одна з найбільш поширених можливостей для молоді (18-30 років) придбати досвід роботи, виконуючи добровільну роботу в одній із європейських країн. Мій проект “Shine 4 YOU(TH)” об’єднав навколо себе 4 волонтера: мене – Ольга Омельченко (Україна), Хесус Моллеха (Jesus Molleja, Іспанія), Мартина Шеррер (Martina Scherrer, Австрія) та Ділара Огулляр (Dilara Ogullar, Турція). За цей рік, ми мали можливість придбати досвід праці через створення, реалізацію та координацію проектів для молоді та дітей у сферах як: музика – координація клубу для молоді “TenSing”, танок та театр, декоративне-прикладне мистецтво, живопис, скульптура, фотографія, активний відпочинок та спорт, з метою просування ідей солідарності, толерантності, активної громадської позиції та соціальної інтеграції. Також кожний з нас мав змогу створити власний майстер-клас (за власною ініціативою я створила та координувала англійський мовний клуб “English Speaking Club “Speak!Talk!Communicate!” для молоді віком 16-35 років). Протягом нашого прибування ми стали частиною румунської громади, навчилися розуміти та поважати культурну різноманітність, бути в курсі місцевих та глобальних цінностей, традицій, цінностей, звичаїв та вийшли за рамки стереотипного мислення. Співпрацюючи з YMCA, я придбала неоцінений досвід реалізації соціальних проектів, на практиці ознайомилась з основами PR, фандрайзингу та написання соціальних проектів, роботи у мультинаціональному колективі, реалізації тренінгів, адміністративної та технічної підтримки команди, зміцнила та удосконалила попередні організаційні вміння та навички, а головне на 100 відсотків зрозуміла, що маю бажання, необхідні теоретичні знання та практичні навички, які бажаю застосувати для розвитку українського суспільства. А саме працюючи у соціальній сфері.
Звісно, придбала багато друзів з усієї Європи та відкрила для себе Румунію з іншою невідомої сторони!
Цій рік приніс мені незабутні події і враження! Цей досвід був вартий того, щоб назавжди знайти мотивацію шукати, намагатися, діяти, рухатися вперед та перемагати, досягаючи поставлених цілей.
На останок хочу надати три поради для молодих людей:
1. Нічого не боятися і вірити у себе. Досвід самостійного життя у іноземній країні має дуже потужний вплив. Із страхом та і без віри у власні сили, цей вплив виявиться негативним.
2. Зарубіжний досвід – це прекрасний досвід і треба отримати від нього все. Унікальна можливість особисто поринути у нову культуру, вивчити нові мови, познайомитись з новими людьми. Все це робить нас багатшими та толерантними. Багатшими та толерантними у всіх сферах.
3. Ця порада – універсальна, треба дивитись на речі позитивно. Будь-яка проблема вирішувана, будь-яку ситуацію можна пережити. Ніщо і ніколи не повинно заважати вам радіти новому дню.

Координатор проекту Адель Лакатос:
«Shine 4 YOU(TH)», виявися унікальним досвідом, як для наших волонтерів, так і для нашої організації. Вони вдосконалили власні навички спілкування та роботи на благо суспільства, зрозуміли багатокультурне місто Бая Маре, Європейське розмаїття, створюючи та координуючи заходи у різних видах мистецтва. Волонтери зробили великий внесок у розвиток румунської громади та стали взірцем свідомого відношення до власного життя та активної суспільної позиції для румунської молоді та дітей із рома комуни. Завдяки цьому проекту, ми ще більше зросли, як організація: розширили зв’язки, придбали нових партнерів та сподіваємось на подальший обмін передовим досвідом.
Ми пишаємось нашими EVS –волонтерами і ми раді, що ми працювали з ними бік-о-бік! Дякуємо вам за ваш внесок!»dsc01314.jpg

Протягом всього проекту були виконані наступні заходи:
- Щотижневі майстер-класи з кулінарії, уроків гри на гітарі, акробатики, мода та створення модного одягу, спорту, мовні курси: іспанська, турецька, німецька, англійський мовний клуб. У майстер-класах взяли участі більш 150 молодих людей віком від 16 до 27 років.
- Співпраця з Комітетом сім’ї, молоді та спорту (Inspectoratul Scolar Judetean), підготовка та координація заходів для учнів віком від 7 до 11 років у загальноосвітніх школах ім. Аврам Янку (Avram Iancu) та ім. Петре Дульфу (Petre Dulfu) в м.Бая Маре. Взяли участь 45 учнів.
- Підготовка та координація заходів для дітей у дитячому садку ім. Отілія Казиміра (Otilia Cazimir) та суспільна співпраця з PeaceCorp Volunteers над проектом “Summer Transylvanian English School”. У проекті взяли участь більш ніж 400 дітей.
- Підготовка та координація заходів для дітей з неблагополучних сімей та рома комуни, співпраця з міжнародною благодійною організацією Карітас (Sf. Francis de Assisi al Organizatiei Caritas Satu Mare punct de lucru Baia Mare), взяли участь більш 50 дітей, віком від 4 до 17 років.
- Підготовка та участь у всіх заходах організованих YMCA Baia Mare та YMCA Federatia Romania: місцеві, національні та глобальні заходи (“Free hugs”, “Global Flashmob”, “Let’s do it Romania”, “International Earth Day”, “International Children’s Day”, “International Volunteer Day”, “YMCA World day”, etc.), міжнародні програми, тренінги та літні табори (YMCA Rozavlea Training, Y Induction Training, “American International Cooperation School of Transylvania” - summer camp, Caritas Summer Camp, “Sweet escape” – corporative team-building training, YMCA Annual Meeting in Constanta, On-arrival та Midterm Training, “Together in the Spotlight”etc.)
- Розробка плану роботи та координація роботи з дітьми з сільської місцевості, с.Розавлеа (Rozavlea), взяли участь 50 учасників.
- Розробка концепції та створення промо-матеріалів проект “Shine 4 YOU (TH)”: відео, плакати, футболки, кепки, а також ведення блогу на сайті.


Назва проекту: “Shine 4 YOU(TH)”
Час реалізації: 1.10.2011-30.09.2012
Місце, Країна: Румунія, м.Бая Маре
Країни учасниці: Україна, Іспанія, Австрія, Турція, Румунія
Партнерська організація з України: Донецький молодіжний дебатний центр
Автор та контакти: Ольга Омельченко, м.Донецьк
Фото: https://plus.google.com/photos/112634932988922930090/albums/5790273487444303713?authkey=CK74r73mp7OkaA
Відео: http://www.youtube.com/watch?v=Sz_ay-vyojw

30 2012 | Автор: Wojtek | Переглядів: 3138 | Коментарів (0)