Популярне

Останні публікації

Вхід на сайт

Логин
Пароль
 
Реєстрація на сайті!
Забули пароль?

Фінансування організацій

Стаємо ширше в коло...


dsc00682.jpg (154.82 Kb)Минув місяць незабутнього щастя, яке осяяло інтернаціональну купку людей у «Лайма намс»( з латиської – «будинок щастя»), що став центром дружби, веселощів, позитиву… Ми повернулися додому… Так, зараз ми їмо рідну їжу, розмовляємо з рідними людьми, ходимо по рідній землі… Наші серця вже поринули у вихор подій та вражень, які близькі нам від народження… Але десь у затіненому кутку наших душ відчувається щось надзвичайно потужне, щось незбагненно неймовірне, щось банально складне… І це ЩОСЬ зігріває нас, даруючи відчуття чиєїсь незримої присутності… Сиджу і виливаю свої думки на блідий папір, стискаючи в сталевих обіймах знедолену ручку, і згадую….

Ми були зовсім чужими, але стали рідними… Навіть більше…. Ми стали однією сім»єю, яка ніколи не розпадеться під натиском всіляких чвар, стереотипів та незгод… Ми навіки стали єдиним цілим… Механізмом, який не зупиниться, якщо ми всі будемо разом…. …
Ось такі почуття огортають мою душу , коли я згадую участь у міжнародному проекті «Ширше коло» у м.Резекне (Латвія ), що фінансувався Програмою ЄС «Молодь в дії». Саме Володимиру Найді, Ігорю Маркевичу, Марті Кулик , Руслані Щигель та нашому керівнику, директору центру творчості для дітей та молоді Оксані Полівчак ( на фото) випала нагода представляти Україну і наше рідне місто Жидачів у цьому молодіжному обміні разом з командами Білорусії, Естонії , Латвії, Литви, Росії.
Ми долали «стіну», залишаючись командою… Ми покидали «безлюдні острови», допомагаючи один одному і долаючи стереотипи… Ми шукали всяких котів у мішках, пам’ятаючи, що ми команда… Ми вивчали танці наших друзів, намагаючись зрозуміти багатий світ інших культур..
Кожен день проекту був насичений: крім різноманітних рольових ігор, ми займались у творчих майстернях по журналістиці, відео справі та організації культурно-масових заходів. Навіть випустили п’ять номерів газети проекту «Ширше коло», зняли відеофільм та організували чудовий концерт для школярів міста Резекне, Латвія. Була у нас і екскурсія в Ригу. Тут ми відвідали Дім Європи, де ознайомились із процесом входження Латвії в Європейський Союз, відпочинковий комплекс Лідо, де скоштували національні латвійські страви, театр драми, де мали нагоду побачити виставу за п’єсою Ісака Бабеля «Рижий король» про Одесу революційних років. І , головне, ви не повірите, всю виставу нас супроводжувала музика у виконанні Великого Маестро - Раймонда Паулса. Саме так, ми бачили кумира наших батьків цілий вечір на сцені за роялем.
Таку чудову організацію усіх заходів, реалізацію усіх творчих задумів , теплий прийом під латгальським небом нам забезпечили координатори проекту Вія Грішина та Лінда Ванага, представники Молодіжного центру “Jacis” у м.Резекне Латвія. При нагоді ще раз велике дякую!
…. Ось так стерлися стереотипи і останні часточки ворожості… Розширилось коло наших знань, умінь, знайомств…Залишилися тільки відкриті душі… Ну, і ще залишилися емейли… Сподіваємось , що ми ще зустрінемось на нових проектах, у різних містах, бо ми одна європейська сім»я!

Ігор Маркевич

4 2013 | Автор: bartek | Переглядів: 1561 | Коментарів (0)