Популярне

Останні публікації

Вхід на сайт

Логин
Пароль
 
Реєстрація на сайті!
Забули пароль?

Фінансування організацій

Незабутній EVS у Талліні


yia-story-1-1.jpgПочну з того, що EVS був поки що найяскравіщою подією в моєму житті. Завдяки цьому проекту я здобула не тільки навички та безцінний досвід, але й купу нових цікавих та корисних знайомств. Зараз я можу подорожувати у понад 10 країн, де на мене чекають друзі.
Мій EVS відбувався у Таліні 8 місяців, проект знаходився в серці Старого Місту, де я працювала у школі юних менеджерів. Моїми учнями були російськомовні діти 12-18 років. Саме там я й отримала новий, незамінний досвід.
Спочатку я займалася тільки своїм основним проектом. Діяльність була дуже різноманітною. Оскільки у мене вже була педагогічна вища освіта і деякий досвід, мені запропонували спробувати вести уроки самостійно. І в мене вийшло! Насправді, я була вчителькою і ученицею одночасно — основи менеджменту і економіки вивчала разом з дітьми, відвідувала дуже цікаві майстер-класи з психології та економіки. Таким чином, я зрозуміла, що мене дуже цікавить саме напрямок менеджменту і тепер, після закінчення мого проекту, я продовжую працювати вже зовсім в іншому напрямку.
Завдяки теплому, активному та дружньому колективу приймаючої організації — я стала більш ініціативною людиною. Вони не давали сидіти на місці, постійно треба було щось вигадувати для заходів і активно брати участь.
Згодом, коли я вже остаточно звикла до свого проекту та його стало замало — мені запропонували взяти участь в проекті "You don't know, until you try" організованою приймаючою організацією — EstYES. Завдання цього проекту полягало в тому, щоб їздити в район Ида-Вірумаа Естонії і проводити тренінги з молоддю, мотивуючи їх брати участь в молодіжних обмінах. Тут я приміряла нову роль — тренера. У нас була дружна ініціативна тренерська команда. І мені дуже подобалися вигадувати заходи та впроваждувати тренінги для молоді подорожуючи по Естонії.
Також я активно відвідувала проекти моїх друзів-волонтерів, які були з інших країн, та робили свій EVS у Талліні. Інші волонтери завжди були досить цікавими людьми. Наприклад, моя подруга Хелена з Словакії робила перфоманси для діточок, вона була професійною акробаткою. Вінченсо з Італії, був не тільки моїм співмешканцем у Талліні, але й талановитим фотографом. Одного разу він навіть організував масштабну виставку своїх робіт, де ми збиралися усіма волотерами Талліну і де було навіть естонське телебачення. Можна довго говорити про те, скільки талановитих та цікавих людей було на EVS. Але зараз я обмежуся людьми, з я кими я проживала у двоповерховій квартирі в Талліні. Нас було 3 дівчат (Україна, Угорщина, Іспанія) та 3 хлопців (Італія, Німеччина, Литва). Жили ми справді, як велика сім'я, разом святкували Дні Народження та ходили в гості до інших волонтерів. Майже кожної неділі влаштовували “національні дні”, де смакували італійську пасту, угорський “палатшинкен” чи українські вареники. До речі, українські вареники я зараз можу робити досить професійно, завдяки численним презентаціям, де кожного разу чекали, коли я познайомлю людей не тільки із традиціями українського народу, але й із смачною кухнею.
Презентація країни — це окрема тема проекту. Я робила свої та відвідувала презентації інших волонтерів і це завжди було досить цікаво! Це робилось із яскравими картинками, танцями, варениками. Одного разу мою презентацію підтримало посольство. Підчас своїх презентацій я познайомилася з людьми з українського культурного центру в Таліні, потім допомагала їм проводити культурні заходи. До речі, з ними одного разу робили майстер-клас з українських танців в 15 градусний мороз на Різдво на головній площі.
Взагалі було багато цікавих заходів, в яких я завжди приймала участь — акції "Червоного Хреста”, допомога дитячому садочку, допомога таллінському зоопарку. Одного разу я навіть брала участь у створенні телепередачі на талинському телебаченні.
yia-story-1-2.jpgМій третій серйозний проект народився сам по собі, коли мої друзі — волонтери з інших країн попросили організувати для них уроки російської мови. В середньому в мене навчалося трохи більш ніж 10 "студентів", всі з різних країн, але переважно Німеччина. Двічі на тиждень по 2 години ми збиралися та робили уроки. Я ретельно готувалася до наших занять, та проводила їх в ігровій формі. Ми вивчали як поводитися на вулиці чи на роботі, співали пісні, спілкувалися. До кінця проекту усі мої "випускники" вміли читати, рахувати та вести прості діалоги російською. Ми всі були задоволені результатом. Це ще раз доводило, що головна ідея EVS проекту працює. Неформальна освіта набагато засвоюється набагато легше та приємніше.
Іноземні мови ми вивчали всі. Волонтер має вивчати трохи мову країни, в якої він знаходиться, тож я вивчила трохи естонської. Окрім основних обов'язкових мовних курсів, за власної ініціативи знайшла потім більш поглиблені. Відвідувала їх вже заради свого інтересу. Було приємно, що наприкінці проекту я іноді могла вловити деякий сенс, коли чула розмову естонською.
Мушу зазначити, що всі проекти я проводила одночасно, тобто небуло такого, щоб я не прийшла якогось дня на свій основний проект — в ділову школу. Мало коли був час відпочити, але жодного разу я не почувала втоми від того, що я роблю.
На EVS є ще обов'язкові тренінги (pre-, on-arrival та mid-term), які просто "зомбують" на успіх та ініціативу.
Один з приємних моментів EVS, що проектних грошей вистачає, щоб купити їжі, організувати дозвілля і навіть подорожувати.
Стосовно подорожів, окремо хочу зазначити, що якщо вилучити момент, то можна знайти дійсно бюджетні поїздки та круїзи. Ми з волонтерами подорожували таким чином до Швеції, Фінляндіїї, Литви та Латвії. Завдяки, участі у всеможливих тренінгах я об'їздила майже всю Естонію.
Моя особиста порада майбутнім волонтерам — be open-minded & active. Не зволікайте приймати участь у діяльності яку вам пропонують, вигадуйте та втілюйте свої ідеї у життя, навчайтеся, питайтеся та пробуйте щось нове. Тільки у цьому випадку перед вами почнуть відкриватися нові можливості і у вас буде дійсно цікавий проект. Це все стосується не тільки проекту, але й життя взагалом! Дякую всім організаціям, яки надали мені можливість реалізуватися та сприяли моєму незабутньому досвіду в EVS!

Назва проекту: Chance to change
Час реалізації: 05.10.2011 – 04.06.2012
Місце та країна реалізації проекту: Естонія, м. Таллін
Країни-учасниці: Україна, Естонія.
Партнерська організація з України: Спілка-Форум «Union-Forum», м.Львів
Автор: Черемнова Катерина, м. Запоріжжя


22 2012 | Автор: Wojtek | Переглядів: 3078 | Коментарів (0)
Оновлено:22.10.2012 - 16:29