Популярне

Останні публікації

Вхід на сайт

Логин
Пароль
 
Реєстрація на сайті!
Забули пароль?

Фінансування організацій

МОЛОДІЖНИЙ ОБМІН "YOUR TIME - YOURS POSSIBILITIES


dscf0569.jpg (106.6 Kb)У кінці серпня 2010 року 30 молодих людей з 6 різних країн (Вірменії, Чеської Республіки, Грузії, Литви, Польщі та України) вирушили у подорож до мальовничого куточка Вірменії – Тсакхадзору для молодіжного обміну під назвою «Ваш час – Ваші можливості». З перших хвилин нашого прибуття Вірменія вразила нас гостинністю, скаженими водіями, надзвичайно дружніми людьми, танцями прямо серед вулиці. Порадувала теплим сонечком вдень і свіжим повітрям ввечері.
Протягом 10 днів ми обмінялися не тільки речами, але й досвідом, і думками. Спочатку ми дізналися як молодь з цих країн проводить свій вільний час. Було приємно дізнатися, що ми маємо багато спільного у проведенні нашого вільного часу (сидячи в Інтернеті, дивлячись телевізор, п’ючи пиво та лускаючи насіння). Міжкультурні вечори допомогли нам стати ближче до цих країн, краще зрозуміти їхню ментальність: ми не тільки вчилися литовських та вірменських народних танців,співали чеських народних пісень,спробували національну їжу та напої, навіть побували в ролі традиційного польського сніданку, але й зламали стереотипи про наші національності і знайшли те спільне, що нас об’єднує .
Кожного ранку, після насичених вечорів, на нас чекала праця. Не важка, а захоплююча і дуже цікава. Проблему тайм менеджменту ми вирішували, спираючись на власний досвід. Знайшли власних «викрадачів часу» і шукали способи як з ними необхідно боротися.
Найяскравішими подіями були відвідини вірменської школи в Єревані та влаштування вечора на головній площі Тсахкадзора. Але й підготовка не залишила нас байдужими. Вірменським школярам ми запропонували різні види діяльності: орігамі, фокуси, національні ігри, спортивні та ігри на координацію. Діти, з блискучими очима і щирими посмішками, були настільки зацікавлені, що навіть ті, хто мав інші заняття стирчали з вікон і хотіли до нас приєднатись. Школярі були надзвичайно енергійні та захоплені, що ми навіть забули про час. Не хотілося прощатися з ними, але, сподіваємось, що в майбутньому вони використають запропоновані нами ігри у свій вільний час.
Наступного дня на нас вже чекали на площі Тсахкадзора. Розпочавши вечір з флешмобу ми остаточно збили з пантелику і дітей, і їхніх батьків, але національні танці, мильні бульбашки розміром з рятувальне коло та «боді-арт» на обличчях у вигляді прапорів наших країн змусили дитячі очі світитися радістю і захопленням. А нам цього і треба було! Вечір пролетів дуже швидко і, задоволені працею ми повернулись додому.
Приблизно таким був цей обмін, який залишив нам багато спогадів і вражень, величезну кількість фотографій і емоцій. Обмін, протягом якого ми багато чого дізналися і навчилися, отримали цінний досвід, який неодмінно використаємо в подальшій праці зі школярами, але вже у власному місті.

Оксана Дмитряк

25 2013 | Автор: Wojtek | Переглядів: 1731 | Коментарів (0)