Популярне

Останні публікації

Вхід на сайт

Логин
Пароль
 
Реєстрація на сайті!
Забули пароль?

Фінансування організацій

Молодіжний обмін "Your time - yours possibilities"


Час реалізації: 28 серпня – 7 вересня 2010
Місце проведення: м. Цакхадзор, Вірменія
Країни-учасниці: Вірменія, Україна, Грузія, Польща, Литва, Чехія

Близько 30 учасників з шести країн зібралися разом, щоб протягом 11 днів поміркувати над креативними способами проведення вільного часу та розглянути питання тайм-менеджменту. Протягом молодіжного обміну відбулося кілька тренінгів, спрямованих на промоцію культурного різноманіття та пошуки шляхів протистояння популярним молодіжним залежностям, таким як алкоголь, наркотики та Інтернет.

Всі напрацювання учасників проекту були презентовані та апробовані під час практичних занять з дітьми в Єревані та організації свята для мешканців Цакхадзору. Крім того, кожна з країн-учасниць отримала «домашнє завдання» - розробити й провести по поверненню додому заняття з молоддю, щоб передати всі отримані знання й допомогти молоді планувати й проводити вільний час з користю.
Проект було реалізовано в рамках програми «Молодь в дії», з українського боку партнером проекту виступив Донецький молодіжний дебатний центр. Офіційний сайт проекту - Your time - yours possibilities

Оксана Дмитряк

У кінці серпня 2010 року 30 молодих людей з 6 різних країн (Вірменії, Чеської Республіки, Грузії, Литви, Польщі та України) вирушили у подорож до мальовничого куточка Вірменії – Тсакхадзору для молодіжного обміну під назвою «Ваш час – Ваші можливості». З перших хвилин нашого прибуття Вірменія вразила нас гостинністю, скаженими водіями, надзвичайно дружніми людьми, танцями прямо серед вулиці. Порадувала теплим сонечком вдень і свіжим повітрям ввечері.
Протягом 10 днів ми обмінялися не тільки речами, але й досвідом, і думками. Спочатку ми дізналися як молодь з цих країн проводить свій вільний час. Було приємно дізнатися, що ми маємо багато спільного у проведенні нашого вільного часу (сидячи в Інтернеті, дивлячись телевізор, п’ючи пиво та лускаючи насіння). Міжкультурні вечори допомогли нам стати ближче до цих країн, краще зрозуміти їхню ментальність: ми не тільки вчилися литовських та вірменських народних танців,співали чеських народних пісень,спробували національну їжу та напої, навіть побували в ролі традиційного польського сніданку, але й зламали стереотипи про наші національності і знайшли те спільне, що нас об’єднує .
Кожного ранку, після насичених вечорів, на нас чекала праця. Не важка, а захоплююча і дуже цікава. Проблему тайм менеджменту ми вирішували, спираючись на власний досвід. Знайшли власних «викрадачів часу» і шукали способи як з ними необхідно боротися.
Найяскравішими подіями були відвідини вірменської школи в Єревані та влаштування вечора на головній площі Тсахкадзора. Але й підготовка не залишила нас байдужими. Вірменським школярам ми запропонували різні види діяльності: орігамі, фокуси, національні ігри, спортивні та ігри на координацію. Діти, з блискучими очима і щирими посмішками, були настільки зацікавлені, що навіть ті, хто мав інші заняття стирчали з вікон і хотіли до нас приєднатись. Школярі були надзвичайно енергійні та захоплені, що ми навіть забули про час. Не хотілося прощатися з ними, але, сподіваємось, що в майбутньому вони використають запропоновані нами ігри у свій вільний час.
Наступного дня на нас вже чекали на площі Тсахкадзора. Розпочавши вечір з флешмобу ми остаточно збили з пантелику і дітей, і їхніх батьків, але національні танці, мильні бульбашки розміром з рятувальне коло та «боді-арт» на обличчях у вигляді прапорів наших країн змусили дитячі очі світитися радістю і захопленням. А нам цього і треба було! Вечір пролетів дуже швидко і, задоволені працею ми повернулись додому.
Приблизно таким був цей обмін, який залишив нам багато спогадів і вражень, величезну кількість фотографій і емоцій. Обмін, протягом якого ми багато чого дізналися і навчилися, отримали цінний досвід, який неодмінно використаємо в подальшій праці зі школярами, але вже у власному місті.

1 2011 | Автор: vebmaster | Переглядів: 3367 | Коментарів (0)
Оновлено:12.10.2011 - 23:56