Популярне

Останні публікації

Вхід на сайт

Логин
Пароль
 
Реєстрація на сайті!
Забули пароль?

Фінансування організацій

Міжнародний тренінг – це перш за все величезний досвід


Кожен міжнародний тренінг – це перш за все величезний досвід. Досвід спілкування, адаптації в незвичних умовах, розширення кругозору, досвід толерантності й відкритості до нових знань. Це неймовірні враження, гарні спогади, нові друзі та знайомства.
Всі ми різні: спілкуємося різними мовами, мешкаємо в різних містах - та навіть країнах, маємо різні погляди, культурні традиції, історію. Та, як показує досвід участі в міжнародних проектах - всі ці межі стираються, а спілкування та порозуміння можливе з людиною з будь-якої країни, навіть якщо ви не досконало знаєте іноземні мови.

Будучи представниками Вінницького регіонального центру інформації „Креатив”, ми мали чудову можливість брати участь у тренінгу «Аctive Citizenship: Tangible reality or a distant ideal?!”» («Активне громадянство: досяжна реальність чи недосяжна мрія?!»), що проходив в невеличкому містечку Муш, Туреччина. Метою даного тренінгу була активізація та розширення поняття громадянства, активної участі та соціального включення молоді в життя суспільства; розвиток демократичних цінностей, прав людини, соціального правосуддя та миру; підвищення громадської думки щодо важливості неформальної освіти та активної соціальної позиції; розробка та розвиток ідей активного громадянства та соціального включення молоді в межах молодіжних організацій та ін.

Тренінг в Туреччині був особливим, не схожим на жоден курс, у якому ми приймали участь раніше. Туреччина – суміш європейських прагнень та східних традицій. І якщо ви думаєте, що побувавши у Стамбулі ви знаєте цю країну – ви помиляєтеся. Муш – невеличке традиційне містечко на сході країни, що знаходиться недалеко від кордону з Іраном, Грузією та Вірменією. І саме в цьому місті тиждень мешкала молодь різних країн світу: Франції, Грузії, Польщі, України, Румунії, Вірменії, Молдови, Швеції, Білорусі. Для всіх учасників тренінгу знайомство зі східних світом та традиціями стало певного роду випробуванням: специфічна кухня, соціальна позиція жінки в Туреччині, традиційні норми життя і світогляд населення Мушу були незвичними.
Але завдяки спільній роботі та зусиллями всіх учасників тренінгу, а головне - гостинності турецької сторони ( особлива подяка організації «Genç Birikim Dernegi» та її керівнику Саліху Юче, який на своєму прикладі показав, що може зробити одна людина для розвитку свого рідного міста та його жителів), ми змогли перебороти всі труднощі та зосередитися на головних завданнях тренінгу.
І як результат – у такому інакшому від нашого світі звучали українські та польські пісні, танцювалися грузинські народні танці, смакувалася турецька пахлава та французьке вино. Було дуже приємно спостерігати, з якою любов’ю кожен учасник представляв свою країну, як щиро знайомили нас турки зі своєю Батьківщиною, культурою та традиціями, і як толерантно сприймали нас - таких дивних для них європейців.

По закінченню проекту ми краще пізнали молодіжні організації країн-учасників тренінгу, деякі з нас домовились про майбутні спільні проекти та співпрацю, а ті, хто хотіли спробувати себе в якості волонтерів, отримали гарний досвід роботи у специфічних умовах.
Такого роду тренінги є дуже важливими для молоді, оскільки вона дістає змогу пізнати різні країни, вивчати іноземні мови й культури, представляти свою Батьківщину у світі , отримувати неймовірний досвід, нові знання та враження. Активне громадянство – це досяжна реальність, і така реальність тільки у ваших руках.Велічко Ольга та Кобилянська Вікторія,
ГО ВРЦІ "Креатив"

11 2011 | Автор: vebmaster | Переглядів: 4072 | Коментарів (0)
Оновлено:11.09.2011 - 18:56