Популярне

Останні публікації

Вхід на сайт

Логин
Пароль
 
Реєстрація на сайті!
Забули пароль?

Фінансування організацій

Інтернаціональний тренінг курс «PEACE DIALOGUES FOR SOCIAL CHANGE»8-n.jpgЧастинку миру та почуття спокою дала відчути мальовнича Польща наприкінці липня 2012р.. Неподалік від Вроцлава у маленькому містечку Krzyżowa розташувався наш табір. 24 учасника із 12 країн світу обговорювали питання миру та розвивали навички ненасильницьких комунікацій у вирішенні конфліктів.
Програма курсу була грамотно підготовлена у поєднанні теоретичного матеріалу, практики та фізичних вправ. Форма навчання – неформальна: заняття проходили у саду на свіжому повітрі, із застосуванням ігор, також ми часто дискутували, вчилися застосовувати отримані навички при соціальній роботі.
Завдяки польським і сербським тренерам та багатьом активним учасникам наші дні були сповнені позитивними емоціями, радістю та сміхом.
Сам курс був досить цікавим та насиченим. Ми мали шість навчальних днів, кожен з яких мав свою тематику. Перший день розглядали питання: мир в мені; другий – мир у стосунках; третій – мир у суспільстві; четвертий – мир у світі; п’ятий – мир на практиці; шостий – мир у майбутньому. Класним був п’ятий навчальний день, де була можливість проходити практику із дітками біженцями у таборі, організовуючи їх відпочинок. Це дуже цікавий і корисний досвід.

img-7985.jpgОдин із цікавих методів навчання був Forum Theater. Для розуміння методів вирішення конфліктних ситуацій. Його суть полягає у тому що, театрально обігрується конфліктна ситуація і глядачі у будь-який момент можуть замінити актора та зіграти замість нього, як вони вважають краще для вирішення конфлікту. Замінювати можливо будь-кого із акторів окрім звинувачувальної сторони. Це було досить повчально, даний метод дає можливість відчути себе учасником конфлікту.
На протязі проекту були організовані тематичні-культурні дні, дні країн учасників, які займали кофебрейки. У нас було можливість познайомитися із культурою Білорусії, Іспанії, Ізраїлю, Італії, Йорданії, Македонії, Польщі, Румунії, Сербії, Туреччини. Під час кофебрейків кожна із країн презентувала свої солодощі, музику, звичаї. Це ніби на 15 хвилин поринаєшся у атмосферу країни у якій ніколи не був.
Заняття проходили по шість годин на день, свій вільний час ми проводили дуже весело та дружньо багато співали, танцювали. У той самий період, що і ми у таборі знаходилося ще курс фламенко та фестиваль гітарної музики. Тому була можливість послухати чудові ритми іспанської музики. Також ми відвідувати Собор Миру у якому слухали композиції Баха у виконанні на органі.
Поїздка до Польщі надихнула мене на нові ідеї. Дала зрозуміти наскільки важливий мир у нашому світі та навчила шляхам подолання конфліктів.

Олена Чекаліна,
Вінницький регіональний центр інформації «Креатив»

lena-1986@mail.ru


15 2012 | Автор: oksana | Переглядів: 2139 | Коментарів (0)
Оновлено:25.08.2012 - 15:31