Популярне

Останні публікації

Вхід на сайт

Логин
Пароль
 
Реєстрація на сайті!
Забули пароль?

Фінансування організацій

EUROPEAN VOLUNTARY SUMMERp7070041.jpg (428.68 Kb)Щановні читачі та любі друзі ЄВСу, запрошую Вас у світ моєї пригоди, яку пережила в маленькому містечу – Пєкари Шльонські, на півдні Польщі...
Стати волонтеркою ЄВСу було моїм давнім бажанням, хоча мала свої досвідчення і на Україні, і за кордоном у цій сфері, хотілося зробити це стабільно, і десь, куди вітер змін мене раніше не заносив. На Україні невеличка, але дуже активна організація «Креатив», а в Польщі така ж організація «Ускшидлами-надаемо крила» допомогли здійснити мою мрію. Недовго збираючись, та до кінця не усвідомлюючи що мене чекає, я залишила здивовану родину та друзів, і прилетіла до такої близької, але так насправді незнаної мені Польщі...Мене шокувала ії краса, подібність до України, великі простори, милі люди, та якісь вічно шиплячі слова...і тут почалася моя пригода....Проект, до якого мене обрали волонтеркою, називався «Активне літо» і моім завданням, як і інших 3 волонтерів(Неллі з Вірменії, Пламена з Болгарії та Марти з Португалії) було організування забав та пізнавальних уроків для дітей, що залишалися вдома на канікули. Був так званий «Літній табір», у якому ми бавилися, вчилися один від одного, та супрводжували дітей у різних подорожах та екскурсіях. Ближче до навчального року- проводили занятта з іноземних мов- англійської, італійської, трохи підзабутої російської та вчили дітей гри на гітарі. Організовали ми, також, свято Івана Купала для дітей, звісно ж з елементами української культури, та провели багато презентацій стосовно країн, з яких ми походимо. З великим зацікавленням слухали Поляки про нашу історію, культуру, та традиціх, подивляючісь їх схожості та близькості до Польских.
Наймилішою для мене була праця з дітьми, які виявилися дуже цікавими до всього нового, та дуже щирими і милими. Вдалося, також, поїздити трохи країною, пізнати чудових та веселих людей і торкнутися місцевого колориту.А головне те, що вдалося «випробувати себе», на тему того як собі порадити в іншій країні, і у самостійнму житті, хоча навколо було так багато різних цікавих людей, що особливо і не було часу на самотність.
Загалом, волонтаріат може бути незабутньою пригодою, повною емоцій та нових досвідчень, хоча тут не можна забувати і про відповідальність і серйозність, так як ми вотонтери є завжди прикладом для наших вихованців. Я дуже щаслива, що змогла розповісти в Польщі про мою улюблену Україну, та відкрити дітям новий погляд на світ, європейську співпрацю та міжнародну дружбу. =)

Вікторія Кобилянська

31 2013 | Автор: bartek | Переглядів: 1732 | Коментарів (0)