Популярне

Останні публікації

Вхід на сайт

Логин
Пароль
 
Реєстрація на сайті!
Забули пароль?

Фінансування організацій

Червоний браслет



Якщо мене запитають як я провів це літо я відповім «добре». Мало ? Звісно! Але навряд можна знайти такі слова що б описати свій перший досвід поїздки в іншу країну. Для мене це було відкриття: себе, іншої країни, природи…та взагалі всього. Я робив такі речі, які ніколи не пробував до того. Мабуть саме в цьому основна цінність ЕВС – це можливість спробувати те, що не можеш спробувати в звичних умовах. Хай це банальні речі, але для мене це було вперше: ніколи не думав що я можу ось так взяти і заспівати сам, чи станцювати. Але ж треба гідно представити Україну? Тут і заспіваєш і затанцюєш, воно того варте! Приймаюча організація подарувала всім волонтерами червоні браслети з назвою організації, Stelpite.
Приємно усвідомлювати що ти робиш добру справу, допомагаєш людям. Якщо бачиш, що люди щиро намагаються змінити світ, хоча б маленький його шматочок навколо себе, на краще, завжди хочеться допомагати таким людям. Для цього не шкода жодних зусиль.
Чудово обмінюватись досвідом, життєвим, навчальним, професійним. Дізнаватись як живуть люди в інших країнах, чим вони живуть, чим вони відрізняються від нас, а чим подібні. Класно що мій проект був «мультинаціональним», тобто були волонтери з чотирьох країн. Під час молодіжних обмінів, які також проводяться за програмою «Молодь в дії», можна зустріти ще більше різних країн. Участь у ЕВС це чудова нагода попрактикуватись у іноземній мові, звісно якщо ви не ще не знаєте її досконало. Найкращий спосіб вивчити мову – це живе щоденне спілкування, навряд чи можна це отримати в своїй країні, хіба що самим запросити волонтерів.
Я народився в місті, але мене завжди тягнуло до природи. Саме тому я не шукав вакансію волонтера у місті, а обрав маленьке селище. Це неймовірно, вийти вранці босим по росі, побачити як сонце підіймається за обрієм, і як воно закочується туди ввечері…
Участь у програмі ЕВС спонукає тебе змінюватись, ставати кращим, прагнути до більшого. Ти бачиш, як працюють інші люди, ти можеш щось взяти від них для себе. Ти ніби «змушений» змінюватись на краще, що б бути максимально корисним для справи, якою ти займаєшся. Оскільки це щось нове для тебе, ти набуваєш нових навичок, вчишся тому, що ніколи не робив. Вчишся долати свій страх і сором, вчишся помилятись і не шкодувати про це.
Мій проект тривав всього два місяці, які дуже швидко пролетіли. Спочатку здавалось що ще купа часу, а потім раз і вже все, час їхати назад. На згадку лишився червоний браслет, який я досі ношу. Насправді лишилось набагато більше – лишились чудові спогади і корисний досвід. З впевненістю можу сказати що подібний досвід навряд чи можна здобути в інших від ЕВС умовах. Тому раджу усім скористатися цим шансом.


Назва історії: Червоний браслет
Назва проекту: Вчимося створювати своє оточення (Lear to create environment for yourself)
Час реалізації: 5 травня – 5 липня 2012
Місце та країна реалізації проекту: Стелпе, Латвія
Країни-учасниці: Латвія, Польша, Португалія, Франція, Україна
Партнерська організація з України: Іскра
Автор: Ілля Єременко

28 2012 | Автор: bartek | Переглядів: 1962 | Коментарів (0)