Популярне

Останні публікації

Вхід на сайт

Логин
Пароль
 
Реєстрація на сайті!
Забули пароль?

Фінансування організацій

Головною метою програми є інтеграція людей з Європи та інших сусідніх країн2013-08-21-armenia-dscn0799.jpgЩо таке «Молодь в дії»? Це та програма, про яку варто знати кожній молодій людині, котра прагне розвитку, знань, подорожей, розширення кругозору, а також відкриття Європи та світу для себе.
Цього разу активісти Вінницького регіонального центру інформації «Креатив» мали можливість пізнати Вірменію, беручи участь в молодіжному тренінгу на тему європейського громадянства. З 13-го по 21-ше серпня вінничани проживали в Єревані та разом з 40-ка учасниками з 10-ти країн світу обговорювали такі теми як права людини, вільне громадянство, активна молодь, а також ділилися досвідом та культурою своїх країн.
Федерація молодіжних клубів Вірменії («World Armenian Youth Network (WostAYN)») – організатор тренінгу, поставила за мету промування європейського громадянства як активного соціального, політичного та культурного поняття, а також прояву толерантності, розуміння та поваги, розвитку співпраці між молодіжними організаціями,а головне вивчення прав людини та загальних європейських цінностей.
2013-08-21-armenia-img-0375.jpgУчасники з Вірменії ,Франції, Грузії, Італії, Румунії, Молдови, Латвії, Португалії, Польщі та України додавали колориту даному обміну. Важко було слідувати розписаній по днях програмі, коли така кількість освіченої молоді прагне поділитися власними думками. Кожен мав можливість висловитися, поділитися враженнями та досвідом з власного життя, своєї країни. Програма проекту включала в себе проведення тренінгових сесій, дискусій, ігор та застосування неформальної освіти. Пізнавальною виявилася робота в групах: обговорення прав людини та театралізовані виступи про порушення прав людини в твоїй країні.
2013-08-21-armenia-dscn0619.jpgОдним з найцікавіших пунктів програми завжди лишається так званий «міжнародний вечір», коли кожна країна має можливість представити себе учасникам, показати елементи національної культури: кухні, танців, співу. Крім загальної програми та щоденних презентацій, учасники тренінгу мали можливість відкрити для себе столицю Вірменії – Єреван та країну загалом. Організатори відвели цілий день програми на туристичну подорож до старовинного храму в Гарні, центру вірменсько-григоріанської церкви Ечміадзин, а також Герарду - печерного монастиря IV віку. Цей виїзд найбільше захопив учасників, адже не кожного дня маєш можливість доторкнутися до старовини, а також побачити вершину всім відомого Арарату.
2013-08-21-armenia-dsc09865.jpgЧудовою можливістю програми «Молодь в дії» є нові знайомства, нові друзі з цілого світу.
Найактивніший учасник тренінгу – Торніке Болокадзе з Грузії відзначив:
«Головною метою програми є інтеграція людей з Європи та інших сусідніх країн. Це найпозитивніший аспект програми, причина фінансування Євросоюзом даних проектів. Під час будь-якого тренінгу молоді люди (та не тільки молодь) проживають разом під одним дахом, різні люди з різних країн – це найкращий шлях пізнання одне одного. Це той приклад як можна уникнути війни. Крім цього молоді люди отримують знання, досвід, друзів з різних країн».
2013-08-21-armenia-dsc-01.jpgНавіть по завершенню тренінгу учасники й надалі проводять дискусії та діляться враженнями про власні успіхи та побажаннями на загальному форумі. Так може робити тільки активна освічена молодь, молодь готова до нових знань та головне - змін.
Цей досвід спілкування незабутній, а спогади залишаються на ціле життя!

Велічко Ольга, учасниця тренінгу,
ГО ВРЦІ «Креатив»

31 2013 | Автор: oksana | Переглядів: 5066 | Коментарів (0)
Оновлено:31.08.2013 - 18:02