Популярне

Останні публікації

Вхід на сайт

Логин
Пароль
 
Реєстрація на сайті!
Забули пароль?

Фінансування організацій

Шалений трафік, смачна, але незрозуміло-пекуча їжа, та gönüllülük* – все це Туреччинаkremenchuk-tur1.jpg«Наші люди в булочну на таксі не їздять» - скажете мені Ви, скептично прийнявши інформацію про подорож бюджетної молоді до туристичної Мекки. А хто казав, що це був туризм? Це було «Дослідження культурного різноманіття через волонтерство»!
Саме таку назву мав міжнародний молодіжний обмін в турецькому місті Газіантеп, що відбувався з 19 по 26 листопада цього апокаліптичного року. Несподівано для самих себе наша організація, Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб», стала партнером цього заходу й у рекордно короткі строки відібрала учасників, які й презентували нашу країну там, за морем. Серед інших країн-учасниць: Білорусь, Литва, Молдова та, звісно, Туреччина.
kremenchuk-tur6.jpgМолодь у віці 18-25 років цілий тиждень розмовляла про можливості волонтерства (як локального, так і міжнародного), визначення цього поняття, плюсів та мінусів такого способу життя, обговорювали характеристики волонтера та під мікроскопом вивчали Європейську волонтерську службу (її складові, невід’ємні елементи, користь, необхідність, можливості). Неймовірно доречним виявилося, що приймаюча турецька організація GEGED має великий досвід роботи з ЄВС-волонтерами й на даний момент у цій організації працює 19 волонтерів з різних куточків світу. Тобто, учасники могли довідатися неофіційні подробиці волонтерського життя-буття з першоджерела.
kremenchuk-tur3.jpgНайбільше сподобалися учасникам ініціативи, запропоновані їм для відкриття власного волонтерського потенціалу (щоб народ відчув, що волонтерство – це не боляче ). Відбувався цей експеримент у 4х групах: відео, кульки, мозаїка, дитячий притулок. Учасники відео-групи проводили опитування турецького населення щодо волонтерства турецькою мовою. Всі молоді люди, залучені до процесу, мали вивчити 5 запитань турецькою мовою та чіплятися до людей на вулиці, вимагати від них відповіді й фільмувати то на камеру. Зрозуміло, що специфічна вимова та наявність камери трохи лякала місцевих жителів, та все ж наші виконали свою місію. Група кульок мала надмухати близько ста кульок і потім відправитися дарувати їх місцевим дітям. В дмуханні й розмалюванні їхньої головної «зброї» приймали участь всі. Комунікація з місцевими була так само специфічною, але вдалою. kremenchuk-tur8.jpgТретя група відправилася робити мозаїку. Кропітка робота давалася нелегко, проте тепер маємо власних майстрів мозаїки. Остання група разом з ЄВС-волонтерами та місцевими працівниками відвідали дитячий притулок, де почувалися справжніми прибульцями. Маленькі монстри бігали навколо, щебетали турецькою (доволі галасливо) й намагалися обіграти всіх будь-якою ціною. Виявилося, що й вони можуть концентрувати свою увагу на дрібничках, як от на виробленні жабки-орігамі. Всі учасники від такого активного та виснажливого дня лишилися страшенно задоволені.
Та не працювати ж цілий тиждень! Від роботи коні дохнуть, а ми… Ми досліджували культурне різноманіття нетуристичного міста та особливості національної рибалки/полювання/ поведінки інших учасників обміну.
kremenchuk-tur10.jpgГазіантеп – шосте за величиною місто в Туреччині. Населення складає близько 2х мільйонів. Спочатку воно здається невеличким. Але якщо піднятися на замок, де до обрію тільки й видно маленькі і великі будинки, що перемежовуються з модерними та старовинними мечетями, стає зрозуміло, що ось так виглядає урбаністичний мурашник…
Люди. Люди як люди, тільки дивляться на іноземців з неприхованою зацікавленістю й не розмовляють англійською (нам не звикати, ми тут в Україні теж тим не славимося ).
Трафік. Якщо Вам здається, що українські маршрутчики найшаленіші, то Вам необхідно відвідати Туреччину. Враження однієї з учасниць: «В Газиантепе вас задавят и при этом будут сигналить и кричать». kremenchuk-tur13.jpgЯкось випадково українським дівчатам довелося побути пасажирами шаленого турецького водія (нічого такого не подумайте, він є братом однієї з турецьких учасниць). В машині ще страшніше, ніж коли ти перебігаєш перед нею дорогу
Музеї. Вразив підхід до культури навіть у такому не дуже культурному місті. Виявляється класний музей можна зробити майже на пустому місці. Та ще й так, що відвідувач не буде шкодувати про свій благодійний внесок. В Газіантепі знаходиться найбільший в Європі музей мозаїки. Тут учасники мозаїчного майстер-класу виявилися експертами.
Їжа. Для декого з учасників екзотична їжа була головним мотивуючим моментом для участі в цьому обміні. Турецька мова апріорі є незрозумілою для слов’янських вух. А якщо ще й намагатися з’ясувати назви страв, стає просто страшно. Кухня турецька поєднує в собі неймовірно гострі спеції, які додаються до основних страв за якоюсь логікою, та овочі, що не мають смаку взагалі, а ще айран, яким варто захльобувати гостроту. Дуже багато м’ясних незрозумілих страв. Цікаві солодощі: баклава (смачніша за нашу) та фісташкові цукерки; ашуре страва, що нагадує українську кутю, тільки з квасолею, солодкою квасолею. Чорний міцний чай та фісташкова кава, атОми (такий типу коктейль молочно-горіхово-фруктовий) та фреші на кожному розі, кукурудза та смажені каштани. Якщо маєте сильний шлунок та уяву, яка того не злякається, – то вам сюди 
kremenchuk-tur14.jpgКультурні презентації. Точніше презентації різних культур відбувалися не тільки в рамках стандарту: їжа, основні факти, танці, співи. Учасники вчилися грати в специфічні ігри, ґвалтували музичні інструменти, створювали інтернаціональні танці та мови, об’єднували країни, ділилися власними стереотипами щодо інших національностей, презентували власну гостинність й методи відпочинку, влаштовували пісенні перегони, торгувалися й дискутували.
Хочеться вірити, що хоча б одна людинка в майбутньому стане ЄВС-волонтером, або хоча б розповість своїм друзям про таку можливість. Як ні, то вони відкрили для себе нетуристичну Туреччину й відкрили себе для цієї країни.

***
* gönüllülük – волонтерство (з турец.)
Проект відбувається за підтримки програми Європейської комісії «Молодь в дії». Програма “Молодь в дії” – це програма Європейської Комісії, яка надає можливості міжнародної співпраці для молоді країн Європи, у тому числі й України. За підтримки Програми “Молодь в дії” молоді люди з України у співпраці з партнерами з інших країн можуть брати участь у молодіжних обмінах та міжнародній волонтерській діяльності. Більше тут http://www.salto-youth.net/
Громадське об’єднання «Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» створено у грудні 2008 року. Метою діяльності організації є поширення знань про Європу та пропагування загальноєвропейських демократичних цінностей у молоді через ознайомлення з культурою та мовою людей в інших країнах, обмін досвідом; інформування про інтеграційні процеси в Європі, виховання молодих лідерів, формування молодої еліти та активної громадянської позиції молоді. У доробку Євроклубу проведення тренінгів, рольових ігор, семінарів, фотовиставок, квестів. У 2011 році Європейський клуб прийнятий членом Мережі Центрів Європейської інформації України. Детальніше про організацію: http://eu-klub.ucoz.ua/6 2012 | Автор: oksana | Переглядів: 4008 | Коментарів (0)
Оновлено:6.12.2012 - 15:14