Популярне

Останні публікації

Вхід на сайт

Логин
Пароль
 
Реєстрація на сайті!
Забули пароль?

Фінансування організацій

А давайте ще зіграємо! Враження від польсько-українського молодіжного обміну2013-07-15-21-euro-img-1861.jpgЯкщо одного дня ви почуєте, що у вашому місті, або в одному із міст України відбуватиметься молодіжний обмін, для участі в якому потрібно заповнити анкету й відправити її на відповідну електронну адресу, якщо ви завагаєтесь брати участь чи ні, – моя вам порада: не витрачайте часу даремно, заповнюйте анкету! Адже молодіжний обмін – це можливість здобути нових друзів, пізнати іншу культуру і надзвичайно гарно й весело провести час.

Саме таким чудовим досвідом став для мене польсько-український молодіжний обмін, що відбувався у Вінниці наприкінці липня. Тридцять двоє юнаків та юнок із України та Польщі взяли участь у проекті під назвою “EURO 2013 – LET’S PLAY AGAIN”. Цей проект реалізовано громадською організацією «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив» (м. Вінниця) та польським товариство Єленогурської молоді «ALL-TERNATYWA» (м. Єленя Ґужа) в рамках програми ЄС «Молодь в дії». Патронат проекту надали Генеральне консульство Республіка Польща у Вінниці та мерія міста Єленя Ґужа.
Протягом тижня молодь активно диспутувала, ділилася досвідом та випрацьовувала нові ідеї, щоб довести: польсько-українська співпраця, після проведення славетного «Євро 2012», тільки розпочинається. Дні обміну відрізнялися тематично. Так, наприклад, другого дня відбувалися «Відкриті дебати», під час яких кожен міг запропонувати для обговорення питання, яке найбільше хвилює. Третій день, присвячений здоровому способу життя, увінчався веселим флешмобом «на Парижі» та зустріччю із місцевими медіа у мерії міста. Пізніше відбулись численні інтерактиви, пов'язані із бізнесом та громадською активностю. Крім того, культурно-розважальні вечори дали нам змогу сповна насолодитися розкішшю неформального спілкування. Наприклад, на першій міжкультурній вечірці українці й поляки танцювали полонез, а під час дружніх посиденьок на природі – співали народних пісень.
До речі, побоювання організаторів та учасників щодо мовного бар'єру виявилися майже безпідставними. Уже на другий-третій день польські гості, усміхаючись, заявили, що чудово розуміють по-українськи, тільки говорити поки що не навчилися.
Обмін збагачував, надихав, ламав стереотипи. Якось, наприклад, мені довелося відповідати на питання: «Чи правда, що між українською та російською мовами різниця приблизно така ж, як між британським та американським варіантом англійської?». Врешті, ламання стереотипів було взаємним: представники польської сторони продемонстрували нам наскільки активно молодь може впливати на життя рідного міста, і як багато насправді залежить від нас і наших ровесників.
…Закінчується літо. Віддаляється час нашого обміну. Але залишається вдячність організаторам та учасникам. За радість зустрічі й час проведений разом. За прощання зі сльозами на очах. За надію, що проект “EURO 2013 – LET’S PLAY AGAIN” – це тільки перший крок. А значить, ми ще побачимось, друзі!

ФОТОГАЛЕРЕЯ>>>

Катерина Девдера,
учасниця проекту “EURO 2013 – LET’S PLAY AGAIN”

27 2013 | Автор: oksana | Переглядів: 3647 | Коментарів (0)
Оновлено:27.08.2013 - 23:20