Популярне

Останні публікації

Вхід на сайт

Логин
Пароль
 
Реєстрація на сайті!
Забули пароль?

Фінансування організацій

Аліна Мішуренкоalina.jpgАліна Мішуренко, 23 роки, м. Кривий Ріг
Відсилаюча організація: КІПЦ «Європейський клуб»

1. Чому вирішив/ла стати ЄВС волонтером?
Пройшов майже рік з того моменту, як я дізналася про можливість стати волонтером ЄВС, до моменту, коли я таким ним стала. Я одразу ж вирішила, що це дуже крута можливість робити корисне як для оточуючих, так і для себе. Хтось вважає волонтерську діяльність лише зайвою тратою часу, але хочеться задати йому питання: а на що витрачаєш свою молодість, свій час ти? Офісні справи мене не ваблять, певний досвід волонтерської діяльності вже був, тому не знайшовши жодних мінусів у діяльності волонтера ЄВС, я розпочала збір інформації, як долучитися до цієї системи, та шукати цікавій проект.

2. В якій країні відбувався/відбувається проект ЄВС?

В Польщі, в містечку Лєшно.

3. Скільки тривав/є проект?
Два місяці. Це був короткотерміновий проект.
4. Як Ти обирав/ла саме цю країну і саме цей проект?

По-перше я обирала все ж таки проект, а не країну. Мене зацікавила його тематика – робота з місцевими дітьми, а я до того 5 років поспіль працювала у дитячому таборі, тому не уявляла свого літа без цього. Польща не викликала в мене жодних страхів на зразок мовного непорозуміння (як Німеччина, наприклад), величезної різниці в менталітеті чи образі життя і т.п. Хочу додати, що моє уявлення про нашу країну-сусіда дуже змінилося за час проекту.

5. Розкажи, будь-ласка, про проект? Що робиш/робив/робила?

Моїм основним завданням була робота з місцевими дітьми: тими, що залишилися на літо вдома, тими, що належать до категорії соціально незахищених. Робочі часи були різні. Інколи лише півдня до обіду чи після, а інколи і повний робочий день з 9 до 4. Весь цей час потрібно було проводити ігри чи вигадувати нові, організовувати спортивні заходи, майстер-класи з хендмейду чи навчати деяким словам з рідної мови. Простір для фантазії та діяльності був необмежений, приймаюча організація ніколи не нав*язувала завдання, але потребувала відповідальності та ретельної підготовки до них. Також я вела курси російської мови для місцевих поляків (не дітей).

6. Чому Ти вибрав/ла цей проект? Чому він важливий для Тебе?

Як я вже казала, я обожнюю працювати з дітьми і звикла цим займатися кожного літа. Чому б не спробувати свої сили в іншій країні та умовах? Я розуміла, що це буде важче і через мовленнєву перепону (якщо думаєте, що без проблем можна виражати свої думки польською – спробуйте, це не так легко, як здається, але більшість спілкування була англійською з перекладом поляків), і через відрізняючись уявлення про належну роботу в іншій країні. Я вирішила, що це буде свого роду тест на профпридатність, який я мушу пройти. І, здається, все вийшло.

7. Скільки заявок Ти відправив/ла поки знайшов свій проект?

Не повірите, але одну. Я довго шукала щось, що припаде до душі. І написала мотиваційного листа від душі, намагаючись пояснити, чому це потрібно мені і чому я можу бути потрібна їм.

8. Скільки часу пройшло з того моменту як Ти вирішив/ла стати волонтером до того як Ти почав/ла свою ЄВС?
Як я вже відповідала, приблизно рік.

9. Що є найбільш складним в Твоїй ЄВС?
Відверто кажучи, я не можу сказати, що мене спіткали якісь великі труднощі. Можливо, лише те, що знаходячись більшість доби в інтернаціональній команді разом з іншими волонтерами з різних країн, дуже важко дотримуватися власних звичок. Починаючи від їжі (де, коли і що), хобі (знайти час на улюблені зайняття), закінчуючи поглядами на деякі речі в житті. Зазвичай те, що відрізняється від власних уявлень, викликає питання, чому це так, а не інакше. З такими ситуаціями я зустрічалась досить часто, але це було не на рівні конфліктів, звісно, але більше на рівні того, що не всім так очевидно, що всі люди різні і мають повне право розпоряджатися власним життям без зауважень та питань з боку інших.
10. Що би Ти порадив/ла людям, які хочуть стати ЄВС волонтерами?

Не облишати цієї ідеї та знайти проект своєї мрії! Я згадаю час свого ЄВС як один з найкращих в моєму житті. Це незабутній досвід, який дозволяє змінити себе та трошечки оточуючий світ на краще.
Подорожувати якнайбільше під час проекту, ломати стереотипи у власнії уяві та у чийсь про Україну 

11. E-mail

Alina.mishurenko@gmail.com

3 2013 | Автор: oksana | Переглядів: 3593 | Коментарів (0)
Оновлено:3.10.2013 - 22:04