Популярне

Останні публікації

Вхід на сайт

Логин
Пароль
 
Реєстрація на сайті!
Забули пароль?

Фінансування організацій

ЩО ТАКЕ ДОСВІД ЕВС? ЯК МИ ЦЕ СОБІ УЯВЛЯЄМО?


cosacco-6.jpg (10.1 Kb)Я вважаю, що Європейська Волонтерська Служба є унікальним досвідом для людей, які беруть у ній участь.

Звичайно, різні волонтери можуть отримати різний досвід залежно від організацій, які приймають їх, характеру їхніх проектів (індивідуальних або групових EVS) та країни, де відбувається ЄВС. Отже, я не хочу узагальнювати ЄВС, але це моя точка зору і мої думки щодо того.

Ось чому я писатиму про мій власний проект в Донецьку - місті космополітичного суспільства, а також жорсткого робочого духу народу. Через це, я думаю, Донецьк є досить своєрідним серед всіх міст України. Російський вплив тут дуже сильний, а іноземці – завжди бажані. У мене не виникало жодних проблем ні з ким, і я не бачив насильства, всупереч стереотипам про це місто, поширеним в країні: що в Донецьку важко жити через бандитів, які скрізь намагаються вкрасти ваші гроші і витягають ножа, грабуючи вас. В Донецьку я завжди почував себе безпечно. До того ж, це місто не таке хаотичне, як Київ.

Я знаю, реалізовувати свій індивідуальний ЄВС проект саме тут для мене – великий привілей. Я живу в невідомій реальності і в оточенні культури, що є звичною для українців, і зовсім незвичайною для мене, а іноді - навіть дестабілізуючою. На щастя, в Донецькому молодіжному дебатному центрі, організації, яка мене приймає, я зустрів толерантних і тямущих людей, що дозволило мені продовжити отримувати новий досвід далеко від дому і своїх звичок.

Саме тут я дізнався, що існує не лише одне уявлення про Європу і що деякі моделі поведінки в багатих країнах Західної Європи не завжди виявляються мудрішими і більш пристосованими для реального життя.

ЄВС за кордоном є абсолютно унікальним досвідом, тому що після цього ви завжди матимете в своєму серці і в розумі ту частинку світу, де ви були. І це буде завжди належати вам.

Але не тільки вашим, бо, коли ви повертаєтеся до свого повсякденного життя, цей світ усередині вас будуть також сприймати інші.

Багатство ЄВС в основному має гуманітарний характер: надбання, яке потрібне всім!

Дізнайтесь більше про мій проект в моєму блозі - http://laorcaslavofila.blogspot.com

Габрієль

25 2013 | Автор: Wojtek | Переглядів: 1452 | Коментарів (0)