Популярне

Останні публікації

Вхід на сайт

Логин
Пароль
 
Реєстрація на сайті!
Забули пароль?

Фінансування організацій

НОВІ МОЖЛИВОСТІ У СФЕРІ МОЛОДІ ДЛЯ КРАЇН СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА26-28 березня у Єревані відбулася зустріч 4 Платформи «Контакти між людьми», присвячена співпраці у сфері молоді.
Метою зустрічі було ознайомити громадські організації та представників урядів, відповідальних зі міжнародну співпрацю та співпрацю у сфері молоді, з новими можливостями, які відкривають Програма «Молодь в дії» та нова Молодіжна програма для Східного Партнерства. Зустріч була організована Генеральним Директоратом з питань освіти і культури ЄК.

Основну частину зустрічі займали представлення нових можливостей та обговорення кращих практик у Програмі «Молодь в дії». З 2012 року Програма відкрита для подачі безпосередніх заявок з країн Східного Партнерства (Вікно для Східного Партнерства або т. зв. «Східне вікно»). У першу чергу це збільшення можливостей для організацій, які вже мають досвід спільних проектів у Програмі «Молодь в дії» (2007-2013) та Програмі «Молодь» (2000-2006). До 2011 року організації з країн Східної Європи і Кавказу мали можливість брати повноправну участь у проектах молодіжних обмінів, тренінгів та мережевої співпраці, а також у Європейській волонтерській службі, проте не могли бути заявниками на грант. «Східне вікно» надає можливості подавати заявки безпосередньо для реалізації проектів в країнах СхП, а також координування проектів ЄВС.

Пріоритетами Програми «Молодь в дії» на сьогодні є підвищення можливостей освіти і працевлаштування молоді, активна громадянська участь та зміцнення солідарності. Програма будує свої пріоритети відповідно до Молодіжної стратегії ЄС «Інвестиції і шанси на зайнятість для молоді». Бюджет «Східного вікна» становить 31,5 мільйонів євро на 2012-2013 роки, з них 19 мільйонів для бюджету Національних агенцій Програми (децентралізовані проекти) та 12,5 мільйонами розпоряджатиметься Виконавча агенція з питань освіти, культури та аудіовізуалізації (централізовані проекти).
Пріоритетами «Східного вікна» є:
- Проекти, які націлені на підтримку молодих людей з меншими можливостями, у тому числі сільської молоді та молоді з дефаворизованих міських територій;
- Проекти, які підвищують обізнаність з молодіжною роботою в регіоні;
- Проекти, які спрямовані на поширення кращих практик у сфері молодіжної роботи.

На сьогодні найбільш активнішими учасниками Програми «Молодь в дії» серед країн Східного Партнерства є Грузія і Вірменія. Україна збільшує кількість проектів, яка є рівнозначною за цифрами з лідерами, але, враховуючи кількість населення, охоплює менше молодих людей. У зв’язку з новим іноземців Законом про громадські об’єднання та з новим регулюваннями довготермінового перебування в Україні кількість проектів очевидно зменшуватиметься, про що свідчить і дострокове завершення перебування європейських волонтерів в Україні (фактично переривання проектів), які не мають змоги продовжити своє перебування.

Окрім «Східного вікна» цього року стартує нова Молодіжна програма для Східного Партнерства, спрямована на підтримку країн СхП у задоволенні потреб молоді шляхом поширення регіонального співробітництва між державними інституціями, молодіжними організаціями, молодіжними працівниками та молоддю.
Програма розрахована на 2012-2015 рр., ставить за мету такі завдання:
- Підтримка інституційної спроможності урядових та громадських структур в молодіжному секторі;
- Залучення широкого спектру учасників, у тому числі й саму молодь, до розробки, впровадження та евалюації молодіжної політики;
- Підтримка розвитку досліджень, необхідних для формування релевантної молодіжної політики та інших сфер політики, які мають стосунок до молоді;
- Задоволення потреб молодих людей з обмеженими можливостями, включаючи різнопланові заходи та особливий акцент у розвитку молодіжної роботи.

Загальний бюджет Програми становить 5,5 мільйонів євро, з них 3 мільйони відводяться на підтримку інституційної спроможності урядових інституцій на місцевих органів влади, а 2,5 – на діяльність «Східного вікна» у рамках завдань, що стосуються підтримки молоді з обмеженими можливостями та розвитку молодіжної роботи.

Джерело:
Ярина Боренько
Українська національна платформа
Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства,
Робоча група 4 «Контакти між людьми»
Координатор


31 2012 | Автор: oksana | Переглядів: 3040 | Коментарів (0)