Популярне

Останні публікації

Вхід на сайт

Логин
Пароль
 
Реєстрація на сайті!
Забули пароль?

Фінансування організацій

FAQ ЄВСЩо таке ЄВС?

ЄВС або Європейський волонтаріат – це можливість працювати за кордоном на добровільних засадах (без отримання заробітної платні) протягом до 12 місяців. Волонтер виїжджає до однієї з країн Європейського союзу працювати в недержавній неприбутковій організації, водночас навчаючись через працю й отримуючи новий досвід.

Кожен окремий ЄВС проект окреслює місце волонтаріату –приймаючу неурядову організацію та певний набір завдань, які буде виконувати волонтер/ка.

Чому варто поїхати на волонтаріат за кордон?

Є 1001 причин, через які варто поїхати за кордон. Перш за все, волонтаріат – то чудова пригода! Можна познайомитися з багатьма цікавими людьми, зав'язати міжнародні знайомства, здобути новий досвід, вивчити нову мову й пізнати нову культуру. Також волонтаріат – це нові вміння, які знадобляться для майбутньої професійної діяльності, і чудова можливість зробити щось корисне для інших.

Якщо маєш сумніви, напиши до інформаційних представників програми "Молодь в дії" в Україні, й ми дамо тобі контакти людей, які вже на собі відчули, чим є волонтаріат!

Хто може взяти участь в ЄВС?

Окрім віку – від 18 до 30 років – не має жодних інших обмежень, що стосуються учасників ЕВС. Кожен, хто має досить відваги, щоб опинитися в новому середовищі й поринути в нову культуру, хто має мотивацію робити щось цікаве й корисне для інших, хто хоче відкривати світ, й вчитися в нього, є добрим кандидатом/кандидаткою для участі в ЄВС.

У чому полягає робота волонтера?

ЄВС проекти є дуже різні. Можна займатися з дітьми, доглядати за людьми похилого віку або людьми з обмеженими можливостями, можна працювати в організації, що займається культурними заходами, охороною довкілля або розповсюдженням інформації про ЕС. Є дуже багато можливостей. В цілому, функціонування ЄВС може здійснюватися у різноманітних сферах: культура, молодь, спорт, соціальна допомога, культурна спадщина, мистецтво, цивільна оборона, навколишнє середовище, розвиток співпраці тощо. Проектами не передбачається ризиковане втручання у гострі посткризові ситуації (гуманітарна допомога, безпосередня допомога після катастроф тощо). Найкраще спочатку визначитися, що саме Тебе цікавить, й шукати відповідної категорії в базі даних проектів.

Куди можна поїхати?

Відповідно до правил Програми „Молодь в дії”, в рамках якої реалізуються ЄВС проекти, молоді люди з України можуть поїхати до однієї з країн Європейського Союзу: Австрії, Бельгії, Болгарії, Великобританії, Греції, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпру, Латвії, Литви, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Фінляндії, Франції, Чехії, Швеції, або країн-учасниць асоціації вільної торгівлі – Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії або до країни-кандидату до ЄС – Туреччини

Що треба зробити, щоб поїхати на ЄВС?

Якщо Ти вже вирішив(ла) поїхати на ЄВС, надішли до одного з інформаційних представників програми "Молодь в дії", або будь якої іншої громадської організації, яка погодиться тобі допомогти, своє СV та мотиваційний лист на англійській мові.

В мотиваційному листі приділи увагу відповідям на питання: чому Ти цікавишся ЕВС, чому хочеш поїхати за кордон, які Твої зацікавлення, яким чином Ти бачиш свій подальший розвиток, яким є Твій досвід у сфері міжнародної комунікації/співробітництва, як хотів/ла би використовувати набуті знання й навички, повернувшись додому, Твої риси характеру (позитивні й негативні), а також досвід в неакадемічній сфері – робота, волонтаріат, діяльність в громадських організаціях.

Чи потрібно знати мову тієї країни, до якої хочеш поїхати?


Ні! Дуже рідко трапляється так, що волонтери, що приїжджають до іншої країни на волонтаріат, знають мову цієї країни. Звичайно ж, великим плюсом буде володіння англійською (або будь-якою іншою іноземною мовою) хоча б на початковому рівні, але формально такої вимоги не має. Підчас перебування за кордоном в Тебе буде можливість вивчати мову тієї країни, куди приїхав/ла. Але рекомендуємо розпочати вивчення цієї мови ще будучи вдома – тоді буде набагато простіше адоптуватися!

З нашого досвіду – якщо волонтер/ка докладає певних зусиль й вмотивоний/на вчити мову країни, куди приїхав/ла на волонтаріт, то за 3-4 місяці починає розмовляти на цій мові. Варто скористатися з такої можливості!

Коли можна виїхати?


Перш ніж поїдеш на ЄВС, мусиш трохи попрацювати над своїм проектом ;)
Перш за все, маєш надіслати нам своє СV й мотиваційний лист, після чого ми домовимося про зустріч або поспілкуємося за телефоном (якщо ти з іншого міста).
Наступний етап – то пошук проекту - тобто місця, де буде проходити Твій волонтраіат, це може зайняти 2-3 місяці.
Далі – написання проекту й подання його на фінансування до Національного Агентства – представництва Програми „Молодь в дії” у тій країні, куди Ти хочеш поїхати. Важлива деталь – подавати проект слід до одного з наступних дедлайнів: 1 лютого, 1 квітня, 1 червня, 1 вересня або 1 листопада.
Після цього розпочинаються 3 довгі місяці чекання – коли Національне Агентство дасть відповідь й затвердить Твій проект.
Отже, найкраще буде, якщо Ти розпочнеш підготовку й пошуки проекту принаймні за 6 місяців до запланованого від'їзду :)

Хто фінансує ЄВС і яким чином?

Волонтаріат або проект ЄВС фінансується в рамках Програми Європейського Союзу „Молодь в дії”.

В рамках проекту буде профінансовано твоє проживання й харчування (яким саме чином - буде зазначено приймаючою організацією), локальні переїзди, пов'язані з Твоєю працею, міжнародний переїзд – з дому до місця волонтаріату й назад, а також кишенькові. Розмір кишенькових залежить від країни, до якої Ти їдеш (в основному близько 80-100 євро).

Де можна знайти інформацію про проекти ЄВС?

База даних проектів ЄВС знаходиться на сторінці http://ec.europa.eu/youth/youth-in-action-programme/european-voluntary-service_en.htm. Ні цій сторінці знаходяться описи проектів – інформація про приймаючу організацію, яка зацікавлена приймати волонтера/ку, а також завдання, які, передбачається, буде виконувати волонтер/ка. Приклади проектів за участі молодих українців можна подивитись на сайті

Звертай увагу, що не завжди вибраний Тобою проект є доступним в вибраний Тобою час, або, наприклад, у приймаючої організації можуть бути певні додаткові вимоги до волонтерів. Рекомендуємо вибрати принаймні 5-6 проектів, й контактувати одразу з усіма, щоб підвисити можливість знаходження відповідного проекту.

Проживання й харчування волонтерів?

Кожна приймаюча організація самостійно встановлює вирішує питання з розміщенням волонтерів, організацію харчування й локального проїзду.

Волонтери можуть жити, наприклад, в орендованих організацією квартирах або студентських гуртожитках або в місцевій родині.

Так само з харчуванням – часом воно надається в місцях праці волонтерів, іноді отримують готівку, самостійно купують продукти й самостійно готують.

Скільки коштує проект ЄВС?

Вартість одного проекту ЄВС, що передбачає виїзд одного волонтера/ки на рік коштує близько 6000 – 9000 євро. Всі ці кошти покриваються Європейським Союзом в рамках Програми „Молодь в дії”.

В разі виникнення будь-яких інших питань, не бійся звертатися до нас! Контактуй по електронній пошті з поміткою “EVS”.

Удачі!

Підготувала Ольга Собченко
колишня ЄВС волонтерка

13 2011 | Автор: oksana | Переглядів: 11360 | Коментарів (0)
Оновлено:14.10.2011 - 23:05